Brankář Realu Madrid Thibaut Courtois prozradil, že manažer Carlo Ancelotti požádal tým, aby přešel do jiné formace během poločasové přestávky finále Ligy mistrů 2023/2024 proti Borussii Dortmund (2:0).

„Neudělali jsme to, o co nás trenér žádal na začátku zápasu. V poločase řekl, že musíme přejít na rozestavení 4-3-3 a hrát více centrálně. Nikdy jsme se nezastavili a dokázali jsme skórovat,“ citoval Courtoise Madrid Universal.

Komentáře brankáře poskytují pohled na taktické úpravy, které Ancelotti provedl, aby pomohl Realu Madrid zajistit titul v Lize mistrů. Courtois uznal počáteční boj týmu s plněním pokynů manažera, ale ocenil jejich schopnost přizpůsobit se a nakonec dosáhnout úspěchu ve druhém poločase.

Brankář Realu Madrid Thibaut Courtois prozradil

Finále Ligy mistrů 2023/2024 proti Borussii Dortmund bylo prvním zápasem Thibauta Courtoise v aktuálním vydání turnaje. Porážkou Borussie zvedl Real Madrid nad hlavu trofej Ligy mistrů UEFA po 15. v historii klubu.

Courtoisova účast ve finále znamenala významný milník, protože mohl přispět k evropskému úspěchu Realu Madrid poté, co vynechal dřívější kola kvůli zranění. Přítomnost a výkon brankáře pomohly španělskému gigantu zajistit další prestižní titul v Lize mistrů.

Tento triumf přidal k legendárnímu dědictví Realu Madrid v přední evropské klubové soutěži a upevnil jeho postavení jedné z nejdominantnějších sil současného fotbalu. Pro Courtoise bylo finále osobním triumfem, protože sehrál zásadní roli při doručení kýžené trofeje na Bernabeu.

Jaký máte pocit z 15. titulu Realu Madrid v Lize mistrů UEFA?
Zaujatý – Trvalá dokonalost Realu Madrid v nejvyšší evropské klubové soutěži je obdivuhodná.
0%
Lhostejný – I když je to působivé, nemám vyhraněný názor na úspěch Realu Madrid v Lize mistrů.
0%
Voted: 0